E-COMMERCE RASTIE STÁLE RÝCHLEJŠIE.

DôLEžITé FAKTY, KTORé BY STE MALI VEDIEť:

  • Cezhraničný e-commerce rastie medziročne o 25%
  • Spotrebitelia stále viac a viac nakupujú tovary v zahraničí
  • ZAKAZNÍCI NAKUPUJÚ NA ZÁKLADE PRÍSTUPNOSTI,  NIE KRAJINY
  • Poskytnite svojim  zákazníkom možnosť  expresného doručenia a tí budú ochotní zaplatiť férovú cenu za efektívnejšiu službu
  • MNOHO ZÁKAZNÍKOV UPREDNOSTNÍ RÝCHLOSŤ PRED NÁKLADMI
  • Ak váš zákazník skutočne potrebuje niečo na druhý deň, bude ochotný zaplatiť za takúto službu

Keď celý svet je váš trh, potrebujete expresného partnera so skutočne globálnymi znalosťami. DHL je doma vo svete kde všetko kliká. Od znalostí ako navrhnúť vaše webové stránky s cieľom optimalizovať miery konverzie predaja, rozvíjať svoju značku spôsobom, ktorý vytvára dôveru. Využite čo najviac globálnu príležitosť pre rast vášho elektronického obchodu. Spojte sa s DHL Express a rozvíjajte svoj biznis.

 

9 SPÔSOBOV AKO SA DOSTAŤ K ZÁKAZNÍKOM

Rýchle spôsoby ako sa vyhnúť opusteným nákupným košíkom
kto je kupujúci
kto je kupujúci

Získajte informácie o marketingu a určite si rozpočet pre službu Google Adwords, reklamy Bing alebo Facebook. Čím viac sú vaši zákazníci pripravení kúpiť, tým viac si kupujú.

najmite si seo špecialistu
najmite si seo špecialistu

Nájdite niekoho, kto má skúsenosti s optimalizáciou pre vyhľadávače a jeho stále sa meniace pravidlá, alebo použite nástroje ako Long Tail Pro, ktoré vám pomôžu nájsť najziskovejšie kľúčové slová.

učte sa od expertov 
učte sa od expertov
Existuje nespočetné množstvo tipov na optimalizáciu konverzie, s ktorými môžete v súčasnosti experimentovať, napríklad tlačidlo výzvy na akciu (CTA). Zmena veľkosti, farby, polohy alebo znenia môže spôsobiť výrazné zvýšenie miery konverzie.
dajte dobrý dôvod na registráciu
dajte dobrý dôvod na registráciu

Až tretina zákazníkov opustí stránky, keď požiadajú o registráciu. Môžete sa ich opýtať, alebo urobiť registráciu voliteľnou.Udržujte formulár jednoduchý a vyžiadajte si len relevantné informácie.

vždy testujte
vždy testujte

Neustále testovanie, monitorovanie a zvyšujúce sa vylepšenie skúseností zákazníkov fungovalo pre údosiahnutie úspechu  v oblasti elektronického obchodovania ako Amazon, ASOS a Made, takže by ste mali urobiť to isté.

upselling funguje najlepšie
upselling funguje najlepšie

Zákazník, ktorý si kúpil smartphone s 12-megapixlovým fotoaparátom, môže tiež "kúpiť" o niečo drahšie zariadenie, napríklad  16MP fotoaparát s 128GB pamäťou.

noste zákazníkove topánky
noste zákazníkove topánky

Niektorí zákazníci dobre reagujú na newslettre, aby míňali viac, iní si vás vyhľadajú. Rozmýšlajte  ako zákazník a pokračujte v testovaní možností s cieľom nájsť vzorec, ktorý bude pre vás dobre fungovať.

choďte ľahko na zľavy
choďte ľahko na zľavy

Získavajú návštevnosť a zvyšujú krátkodobý predaj, no bez jasných cieľov môže kampaň na podporu predaja devalvovať vaše produkty. Najmä predvídajte účinky na váš obchod, aby bol stále populárnym.

menej naháňania. viac ovocia
menej naháňania. viac ovocia

Zachovať existujúcich zákazníkov môže stáť päťkrát toľko, ako prilákať nového zákazníka. Takže si vytvorte stratégiu lojality. Čím dlhší je váš vzťah s vašimi zákazníkmi, tým nižšie náklady sú na ich udržanie.