B2B revolúcia je tu.

Tradičné je out.

Digitál je in.

Svet B2B prechádza obdobím intenzívnej transformácie. Tradičné metódy B2B operácií  - od predaja po interakciu so zákazníkom, od splnenia po doručenie objednávky  - sa rýchlo menia. Prichádza B2B revolúcia. 

Predpokladá sa, že B2B ecommerce trh dosiahne hodnotu 20,9 bilióna dolárov do roku 2027. 

Keď celý svet je váš trh, potrebujete expresného partnera so skutočne globálnymi znalosťami. DHL je doma vo svete kde všetko kliká. Od znalostí ako navrhnúť vaše webové stránky s cieľom optimalizovať miery konverzie predaja, rozvíjať svoju značku spôsobom, ktorý vytvára dôveru. Využite čo najviac globálnu príležitosť pre rast vášho elektronického obchodu a vytvorte si nový predajný kanál. B2B ecommerce je ďalší spôsob ako zvýšiť svoje zisky a rozšíriť možnosti podnikania.

9 kľúčových rozdielov medzi B2B a B2C obchodnými transakciami

Rýchle spôsoby ako sa vyhnúť opusteným nákupným košíkom
kto je kupujúci
kto je kupujúci

V B2B sa predaj uskutočňuje medzi dvoma podnikateľskými subjektmi, zatiaľ čo v B2C sa tovar a služby predávajú zákazníkovi na jeho osobnú potrebu.

kto rozhoduje
kto rozhoduje

V B2B môžu byť rozhodovacie a schvaľovacie procesy zložité a zdĺhavé a zahŕňajú vstup viacerých oddelení, zatiaľ čo v B2C rozhoduje jeden zákazník.

frekvencia nákupov
frekvencia nákupov
  1. V B2B sú veľkosť a hodnota transakcií tradične veľké s menšou frekvenciou, zatiaľ čo v B2C sú menšie a často jednorazové. Aj keď opakované nákupy sú charakteristické.
rozdiel v cene
rozdiel v cene

V B2B sú podmienky a ceny špecifické pre zákazníka alebo objednávku, odrážajú jednotlivé vzťahy so zákazníkmi, zatiaľ čo v B2C sú ceny pravdepodobne pevné.

obchodné vzťahy
obchodné vzťahy

Horizont vzťahov v B2B je dlhodobý, zatiaľ čo v B2C býva krátkodobý.

forma predaja
forma predaja

V B2B je platba formou úverového predaja, zatiaľ čo v B2C zvyčajne zahŕňa priamy predaj pomocou možnosti lokalizovanej platby bez toho, aby sa kumuloval akýkoľvek kredit.

noste zákazníkove topánky
noste zákazníkove topánky

V B2B je sortiment výrobkov a katalógy prispôsobené jedinečnou segmentáciou, aby vyhovovali požiadavkám každého obchodného zákazníka, zatiaľ čo v B2C je to pre všetkých všeobecne rovnaké.

očakávania zákazníkov
očakávania zákazníkov

Rovnako ako v prípade B2C je dôležité mať na pamäti, že na konci každej transakcie B2B je skutočná osoba. Na ich nákupné rozhodnutia vplýva veľa rovnakých faktorov, ktoré poháňajú zákazníkov B2C, čo znamená, že tiež očakávajú rovnakú zákaznícku skúsenosť počas celej svojej nákupnej cesty.

predajom cesta nekončí
predajom cesta nekončí

Po kliknutí na tlačidlo "Kúpiť’ B2B zákazník ešte nekončí. Ak chcete zaistiť skutočne bezproblémový komplexný process, nezabudnite na možnosti doručenia, ktoré zákazníkom ponúkate. Na základe skúseností z odvetvia B2C je zrejmé, že zákaznícka skúsenosť môže byť poškodená zlým riadením procesu doručenia.